Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com

PŮDA

Zachování rostlinných zbytků na povrchu půdy přispívá k aktivní činnosti půdních hub, jak prospěšných, tak fytopatogenních. Intenzivním používáním chemických fungicidů se snižuje počet specifické saprotrofní půdní mikroflóry, což vede ke zpomalení rozkladu rostlinných zbytků, hromadění ligninu, fenolů, což brzdí růst plodin.

Pro urychlení procesů rozkladu rostlinných zbytků v povrchové vrstvě půdy a potlačení rozvoje fytopatogenů se doporučuje mikrobiologický přípravek Geostim, jehož složení zahrnuje saprotrofní houbu Trichoderma a asociativní mikroorganismy. Geostim přispívá k realizaci jedné z hlavních metod zemědělství - tvorbě mulčovací vrstvy, která vede k nárůstu organické hmoty, snížení odparu, zefektivnění zasakování dešťových srážek, zamezení eroze půdy, ochrana půdy před sluncem a větrem a eliminaci tvorby půdní krusty.

 Schopností Trichodermy je inhibovat růst a vývoj jiných hub, jakož i parazitovat na nich, ovlivňovat tvorbu jejich hyf a sklerocií, čímž dochází k hubení rostlinných parazitů.

Adresa

Sadov 149
Sadov, 36001

e-mail

info@spbo.cz

Sociální sítě

© Copyright 2024 Společnost pro biologickou ochranu rostlin, z.s. - All Rights Reserved

Nastavení sledování Cookies